Czas oczekiwania na zezwolenie na pracę wynosi 1 miesiąc, w większości wypadków wymagana jest wcześniej opinia starosty – wówczas czas oczekiwania wydłuża się o dodatkowe 2-3 tygodnie.
Czas oczekiwania na kartę pobytu wynosi minimum 3 miesiące.
Nie ma gwarancji uzyskania wizy na podstawie zaproszenia. Zaproszenie wydaje Wojewoda, a decyzję o wydaniu wizy podejmuje konsul. Odmowa wydania wizy zdarza się nawet dla małżonka obywatela polskiego.
Cudzoziemiec wjeżdżający do Polski powinien posiadać środki finansowe na pokrycie kosztów zakwaterowania, wyżywienia, przejazdu i wyjazdu z terytorium RP, w wysokości co najmniej 100 złotych na każdy dzień pobytu albo równowartość tej kwoty w walutach obcych.
Aby przedłużyć wizę z tytułu pracy w Polsce należy przed upływem terminu ważności tej wizy (i przed upływem ważności zezwolenia na pracę jeśli pozostaje u obecnego pracodawcy) złożyć wniosek o zezwolenie na pobyt i pracę w Polsce.
Teoretycznie wizę można przedłużyć, lecz tylko w wyjątkowych przypadkach i jest to bardzo trudne.
Wiza taka jest wydawana wówczas, gdy z nie własnej winy cudzoziemiec nie może puścić terytorium Polski w terminie ważności posiadanej wcześniej wizy. Jest ona wydawana na dość krótki czas. Na takiej wizie nie można pracować.
Tak. O kartę można się ubiegać wcześniej, nie ma konieczności oczekiwania do końca upływu ważności wizy.
O zezwolenie na pracę należy wystąpić zgodnie z adresem siedziby firmy.
4,5×3,5 cm, zdjecie takie musi spełniać wymogi zdjęcia paszportowego.
Należy złożyć wniosek o wydanie zezwolenia na pobyt czasowy i pracę w Polsce przed końcem wizy.
Tak, jest możliwa wymiana. Okres oczekiwania: 9 dni roboczych.
Wszelkie prawa zastrzeżone © Legalnie w Polsce. Realizacja: GraphicPoint.